Pies czy suczka

lis 3, 2019 przez

Pies czy suczka

Zdecydowaliśmy, że w naszym domu niedługo pojawi się nowy domownik. Nie możemy doczekać się kiedy skomplementujemy mu wyprawkę. Legowisko, miski czy zabawki. Pragniemy zrobić wszystko aby poczuł się u nas szczęśliwy. Będziemy z nim chodzić na spacery, bawić się i wyczesywać. Jest tylko jeden problem. Pies czy suczka?

Na jaką płeć się zdecydować?

Imiona dla suczek podobają nam się bardziej ale w sumie to chyba wolelibyśmy pieska płci męskiej. Czasami trudno się zdecydować. Chociaż bez problemu pokochamy jedno i drugie są między nimi pewne różnice. Jeśli wybierzemy suczkę co jakiś czas będzie ona miała cieczkę. Może zdarzyć się, że nie uda nam się jej upilnować i wtedy nasza rodzina nie powiększy się o jednego psa ale o całe grono szczeniaczków. Jeśli nie planujemy takiego sposobu powiększenia rodziny lepszym wyborem będzie samiec.

Rasa też jest ważna

W podjęciu decyzji powinniśmy wziąć pod uwagę również rasę. Bywa tak, że niektóre rasy mają skłonność do określonych chorób. Tak jak u ludzi na niektóre choroby częściej chorują kobiety niż mężczyźni i odwrotnie. Ze zwierzętami jest podobnie.

 

Podobne

Tagi