Wysłodziny dla trzody chlewnej

sty 16, 2022 przez

Wysłodziny dla trzody chlewnej

Każdy dobry a przede wszystkim rozsądny hodowca wie, że odpowiednio dobrana pasza daje mnóstwo profitów na dłuższą metę. To właśnie ona pozwala zwierzętom na czerpanie jak największych korzyści z dostarczanych przez nią substancji odżywczych. To dzięki niej hodowla trzody chlewnej może rosnąć nieco szybciej a przede wszystkim zdrowiej co jest kluczowe podczas prowadzenia działalności na większą skalę. Oczywiście w przypadku mniejszych hodowli rozsądny dobór paszy również przyniesie korzyści i będzie w takim stopniu skuteczny. Często nie orientując się w temacie paszy dla zwierząt pomijamy te naprawdę wartością która jest równocześnie w przystępnej cenie.

Zapewnij trzodzie cenne białko

Na samym początku trzeba sobie powiedzieć że dodatki do paszy powstały z konkretnego powodu, mianowicie w ich składzie znajdziemy wiele substancji odżywczych które bardzo przyczynią się do szybszego wzrostu zwierząt. Szukając odpowiedniego dodatku do paszy warto zwrócić swoją uwagę na wysłodziny które zawierają w swoim składzie duże ilości białka które przecież jest tak bardzo pożądane przez wszystkich hodowców trzody chlewnej. Nie zapominajmy również o hodowcach krów mlecznych którzy także skorzystali na doskonałym składzie jaki prezentują wysłodziny. Krowy przeznaczone na produkcję mleka mają zapotrzebowanie na tłuszcze oraz kazeine, niezbędne do produkcji mleka. Dokładnie to samo tyczy się białka i trzody chlewnej która z kolei posiada nieco inne zapotrzebowanie, jednak produkt ten ze swoim doskonałym składem sprawdzi się w wielu hodowlach wspierając ich rozwój oraz w konsekwencji zwiększając produkcję. Dlatego jeżeli ktoś z nas szuka od dłuższego czasu bądź po prostu interesuje się tym tematem to z pewnością powinien zwrócić uwagę na tego typu produkt który jest bardzo łatwo dostępny. Powstaje on podczas produkcji piwa i przez wiele lat uznawany był za bezużyteczny, jednak jakiś czas temu to się zmieniło, a teraz hodowcy mogą w przystępnej cenie zdobyć aktualnie jeden z bardziej pożądanych produktów do skarmiania zwierząt.

Przechowywanie nie takie straszne

Nie jeden zainteresowany mógłby się przestraszyć na fakt, iż produkt ten ma zaledwie trzy dni przydatności do spożycia, często kupując możemy mieć problem aby w tak krótkim czasie skarmić całą pasze. Na szczęście przychodzą nam z pomocą dwa sposoby na zmienienie tego stanu, mianowicie kiedy chcemy kupić na raz większą ilość i przechować ją na dłużej dobrym rozwiązaniem będzie zakiszenie tego produktu. A jeżeli nie mamy takiej możliwości to ciekawą alternatywą będzie wysuszenie które nie spowoduje iż straci on wiele pożytecznych składników. Reasumują jest wiele możliwości aby przechować na dłużej ten uboczny produkt powstający w browarze, z roku na rok odnotowuje się wzrost znaczącej liczby zainteresowanych i nie ma się czemu szczególnie dziwić, ponieważ jest ona bardzo łatwo dostępna, posiada bardzo wiele ważnych składników odżywczych oraz można ją zakupić w przystępnej cenie która zachęca do zakupu.

Podobne

Tagi