Praca w Holandii. Czym wyróżnia się dobra agencja pracy?

wrz 20, 2020 przez

Praca w Holandii. Czym wyróżnia się dobra agencja pracy?

Myśląc o podjęciu pracy w Holandii, warto skorzystać z usług agencji pracy. Dobry pośrednik przedstawi wiele atrakcyjnych oraz zweryfikowanych ofert. Daje to pewność, iż na miejscu uniknie się jakichkolwiek przykrych niespodzianek, a wyjazd rzeczywiście będzie opłacalny pod względem zarobkowym. Po czym poznać dobre podmioty oferujące takie usługi?

Uregulowane kwestie prawne

Absolutną podstawą jest to, żeby agencja działała oficjalnie i w pełni legalnie. Firma powinna być zatem wpisana do rejestru działalności gospodarczej, a najlepiej rejestru agencji zatrudnienia. Jeżeli pośrednik figuruje w takim spisie, to nie ma żadnych wątpliwości, iż podmiot naprawdę funkcjonuje w branży i nie jest fikcyjną firmą, która jest przykrywką do wyłudzania pieniędzy.

Przejrzyste umowy

Kluczową rzeczą będzie oczywiście to jakie umowy oferuje dany podmiot. Powinny być one przejrzyste i zawierać wszystkie niezbędne elementy, żeby uniknąć w przyszłości nieporozumień czy tym bardziej niepotrzebnych kosztów. Na pewno musi się na niej znaleźć pełna nazwa firmy czy dane pracodawcy, u którego ma dojść do zatrudnienia. Dobrze jeżeli podane będą aktualne dane kontaktowe, co w razie potrzeby pozwoli wyjaśnić wszelkie niejasności. Innymi kluczowymi aspektami są rodzaj umowy oraz okres zatrudnienia, wyrażony dokładną datą rozpoczęcia i zakończenia pracy.

Agencje oferują różne umowy, zarówno krótkoterminowe, jak i długoterminowe. W umowie musi być oczywiście zawarte wynagrodzenie i dobrze jeżeli jest jasno ustalony sposób jego wypłacania (w którym dniu miesiąca dokonywane są wypłaty, zwykle co tydzień). Kolejnym elementem są warunki ubezpieczenia – warto zwrócić uwagę czy w ogóle jest ono oferowane i w jakiej wysokości. Wreszcie w takich umowach zawarte są często zapisy regulujące kwestie transportu, a także zakwaterowania na obczyźnie.

Brak dodatkowych opłat

Z kwestią przejrzystości umowy powiązane jest również to, że nie znajdą się w niej żadne dodatkowe, tym bardziej ukryte opłaty. O ile w pełni zrozumiałe są koszty transportu, badań, dopełniania formalności wizowych czy nawet tłumaczenia umów, to podmioty niezbyt godne polecenia, często doliczają do tego nieuzasadnioną w żaden sposób opłatę. Trzeba też uważać na zapisy takie jak choćby prowizja dla agencji od pensji osoby wybierającej się za granicę. Dobre agencje nie stosują takich praktyk. Szukasz zatrudnienia w Holandii? Zwróć się Holland Contracting.

Nastawienie pracowników

Pod kątem udanej współpracy warto wybierać agencje, w których widać zaangażowanie i kompetencje pracowników, pełniących rolę pośredników. Obecnie często na stronach internetowych podawane są krótkie opisy poszczególnych agentów, więc jeżeli takie informacje są dostępne, to warto się z nimi zapoznać. Przede wszystkim postawę pracowników widać jednak po bezpośrednim kontakcie. Powinni zachowywać się oni z szacunkiem oraz szczegółowo przyjrzeć się kompetencjom klienta, dzięki czemu naprawdę wybiorą odpowiednią i najlepszą akurat ofertę. Jeżeli jedynie powierzchownie zapoznają się z profilem kandydata i pospiesznie złożą jakąś propozycję, to może się okazać, iż finalnie będzie ona nietrafiona.

 

Podobne

Tagi