Na czym polega praca w pralni chemicznej?
Praca w pralni już dawno przestała się kojarzyć z wielogodzinną harówką w pocie czoła, bez gwarancji godnego zarobku. Dziś jest to zajęcie dla osób otwartych na wyzwania i poszukujących ciekawej alternatywy. W związku z dynamicznym rozwojem pralnie EBS w swoich oddziałach w Polsce prowadzą stały nabór kadry na różne stanowiska.
Pralnia chemiczna jest miejscem, gdzie z pewnością nie odnajdą się osoby uczulone na detergenty, pył, kurz, o czym warto wiedzieć, rozważając taką ofertę. Nowoczesne techniki i środki wykorzystywane do prania i pielęgnacji odzieży wykraczają daleko poza dawne schematy, jednak mogą podrażniać, a wskazanie do wykonywania takiej pracy powinien jasno określić lekarz medycyny pracy.
Praca w pralni chemicznej od A do Z
Poza standardową obsługą nowoczesnych urządzeń, takich jak pralki czy suszarki wymagana jest komunikatywność, obsługa kasy fiskalnej oraz znajomość materiałów i ich specyfiki. W większych pralniach, takich jak EBS, podział obowiązków jest klarowny i liczy się wiedza oraz doświadczenie pracownika w określonym zakresie.
Praca polega tu na umiejętności sprawnej oceny, jak postępować z materiałem lub tworzywem, by usunąć zanieczyszczenia, plamy, odświeżyć oraz przywrócić do idealnego stanu. Znajomość procesów pralniczych jest tu jak najbardziej pożądana, podobnie jak odporność na stres i pod presją czasu.
Praca z wymagającym klientem
Osoby lub firmy korzystające z usług pralni oczekują profesjonalnej usługi wykonanej w określonym czasie – jest to warunek, który sprawia, że pralnia ma grono stałych klientów. Poszukiwani są pracownicy do segregowania, sortowania, oznaczania, obsługi maszyn. Nie obejdzie się więc bez dobrej kondycji fizycznej!
Warto też wiedzieć, że praca w nowoczesnej pralni chemicznej wymaga odpowiedzialności – nie tylko za jakość obsługi, ale też za powierzony sprzęt wysokiej klasy. W codziennej pracy wykorzystywane są innowacyjne technologie, które czynią pracę lżejszą i przyjemną.