Kraków – Fajne Miejsca, które musisz odwiedzić w stolicy Małopolski

lis 19, 2021 przez

Kraków – Fajne Miejsca, które musisz odwiedzić w stolicy Małopolski

Kraków jest miastem, które z pewnością zawładnie Twoim sercem. To jedno z najpiękniejszych miast w Polsce i idealne miejsce dla każdego kto pragnie poznać kulturę, historię i architekturę kraju. Poniżej przedstawiamy listę najbardziej fascynujących miejsc, które warto odwiedzić w stolicy Małopolski!

Historia, sztuka i nauka w jednym miejscu – Muzeum Narodowe w Krakowie

Jeśli interesujesz się sztuką, historią lub nauką, z pewnością pokochasz Muzeum Narodowe w Krakowie. To wspaniałe muzeum posiada wiele fascynujących wystaw, przedmiotów i kolekcji, które prezentują dzieje Polski i Europy. Wystawy obejmują takie dziedziny jak malarstwo, rzeźba, sztuka sakralna, meble oraz zbiory etnograficzne i numizmatyczne. Nie ma bardziej klasycznego sposobu, aby dowiedzieć się więcej o historii, kulturze i sztuce Krakowa niż poprzez wizytę w Muzeum Narodowym.

Wąskie uliczki i urocze kawiarnie – Stare Miasto

Stare Miasto to zdecydowanie najbardziej malownicza dzielnica w Krakowie. Wąskie, brukowane uliczki, urokliwe kamieniczki i klimatyczne kawiarnie sprawiają, że każda wizyta w tym miejscu jest niezapomniana. Na rynku głównym można podziwiać Sukiennice, Kościół Mariacki, zegar wieżowy, fontannę i Wieżę Ratuszową. Spacerując wzdłuż wąskich uliczek, można poczuć się jakby się cofnąć w czasie i cofnąć się do średniowiecznego Krakowa.

Arkadowe krużganki i zabytkowe kamienice – Kazimierz

Kazimierz to kolejna urocza dzielnica, która jest pełna pięknych zabytków. Znajduje się tam wiele pięknych kamienic, w tym wiele kładzionych z cegieł. Najwięcej z nich można zobaczyć w okolicach Placu Nowego oraz niedaleko Al. Słowackiego. Jedną z głównych atrakcji Kazimierza są krużganki, które są miejscem spotkań mieszkańców oraz turystów. To doskonałe miejsce, aby zjeść coś dobrego, wypić kawę i poczuć uroczy klimat Krakowa.

Najpiękniejszy zamek w Polsce – Wawel

Na szczycie Wzgórza Wawelskiego znajduje się wspaniały zamek królewski, który z pewnością należy do najpiękniejszych zamków w Polsce. Jego historia sięga X wieku, kiedy to był stolicą Polski. Wewnątrz zamku znajduje się wiele atrakcji, takich jak kaplica św. Stanisława, zbiory sztuki oraz muzeum. Wspaniałe widoki, piękne wnętrza, oraz olbrzymie znaczenie historyczne sprawiają, że Wawel jest prawdziwym klejnotem Krakowa.

Zielona oaza w samym środku miasta – Planty

Każde miasto potrzebuje miejsca, gdzie można się zrelaksować i wypocząć od zgiełku ulic i turystów. Dla Krakowa takim miejscem są Planty – rozległy park wokół Starego Miasta, który jest jednym z najwspanialszych miejsc rekreacyjnych w Polsce. Park został założony na początku XVIII wieku i od tego czasu był schronieniem dla mieszkańców Krakowa przed upałami i hałasem ulic. Dziś jest to idealne miejsce na spacer, rower czy piknik, gdzie można odpocząć od zgiełku i wypowiedzieć się na temat piękna Krakowa.

Podobne

Tagi