Ile można zarobić pracując w Holandii?

mar 17, 2021 przez

Ile można zarobić pracując w Holandii?

Praca w krajach zachodniej Europy nadal się opłaca. O wiele wyższe zarobki niż w Polsce skłaniają do emigracji zarobkowej. Polacy chętnie wyjeżdżają do pracy do Holandii, która poza pięknymi widokami i miastami, oferuje przede wszystkim przyjazne warunki zatrudnienia. Na jakie wynagrodzenie można liczyć pracując w Niderlandach?

Płaca minimalna

W Holandii, jak w większości krajów europejskich, obowiązuje ustawowa stawka minimalna. Płaca minimalna aktualizowana jest dwukrotnie w ciągu roku – 1 stycznia oraz 1 lipca. 1 stycznia 2021 roku stawki uległy zwiększeniu o 0,29%. Holenderskie prawo uzależnia stawki minimalnego wynagrodzenia od wieku pracownika. Osoby, które ukończyły 21 rok życia otrzymują pełną minimalną pensję w wysokości 1684,40 Euro. Młodszym pracownikom przysługuje odpowiednio niższa płaca określona w ustawie. Stawki płacy minimalnej dotyczą zatrudnionych w pełnym wymiarze czasu pracy (36-40 godzin tygodniowo).

Praca sezonowa w Holandii

Holenderscy pracodawcy zgłaszają największe zapotrzebowanie na nowych pracowników w sezonie letnim. Najłatwiej w tym okresie znaleźć pracę w rolnictwie i ogrodnictwie, podczas zbiorów czy nasadzeń. Praca w tych branżach nie wymaga wysokich kwalifikacji czy znajomości języka. Wyjazd do pracy sezonowej do Holandii jest świetnym sposobem na dodatkowy zarobek. Regularne, sezonowe wyjazdy stanowią szanse na poprawę sytuacji materialnej, nie tylko studentów. Wynagrodzenie pracowników sezonowych nie może być niższe od obowiązującego minimalnego wynagrodzenia.

Wysokość zarobków w Holandii

Praca w Holandii wiąże się z różnej wysokości wynagrodzeniem, uzależnionym od branży i wykonywanej pracy. Pracownicy posiadający wysokie kwalifikacje oraz specjalistyczną wiedzę mogą liczyć na naprawdę wysokie zarobki. Dobrze płatna praca czeka także na osoby znające język holenderski i angielski. Zarobki w rolnictwie i ogrodnictwie także są satysfakcjonujące. Najwyższe wynagrodzenie oferowane jest za pracę przy pielęgnacji roślin, najmniejsze natomiast przy zbieraniu pieczarek.

Wyjazd w sezonie związany jest z dużą ilością pracy i możliwością pracy w nadgodzinach, a więc z zarobieniem konkretnych pieniędzy.

Praca w Holandii jest opłacalna nawet za minimalną płacę ustawową. Prace sezonowe cieszą się dużą popularnością wśród Polaków. Praca za pośrednictwem agencji zatrudnienia to okazja do wyboru spośród licznych ofert i znalezienia lepiej płatnej pracy. Wyjeżdżając do pracy z agencją Holland Contracting można zarobić więcej i żyć lepiej.

 

Podobne

Tagi