Fabryki Papieru w Polsce – Przegląd najważniejszych fabryk produkujących papier w kraju

mar 22, 2021 przez

Fabryki Papieru w Polsce – Przegląd najważniejszych fabryk produkujących papier w kraju

W Polsce działa wiele fabryk produkujących papier, który jest powszechnie stosowany zarówno w przemyśle, jak i w życiu codziennym. W niniejszym artykule przedstawiamy przegląd najważniejszych fabryk papieru w Polsce oraz ich specjalizacje.

  1. Papiernia Warszawa-Pruszków S.A. – lider w produkcji papieru opakowaniowego

Papiernia Warszawa-Pruszków S.A. to wiodący producent papieru opakowaniowego w Polsce i jedna z największych fabryk w Europie produkująca tego rodzaju papier. Firma oferuje szeroką gamę papierów opakowaniowych, w tym tektury falistej, papierów kraft, papierów pakowych i innych. W ofercie znajdują się także produkty ekologiczne, jak papier z recyklingu.

  1. Arctic Paper – innowacyjna firma z certyfikatem FSC

Arctic Paper to innowacyjna firma, która posiada certyfikat FSC i oferuje papier o szczególnie wysokiej jakości. Specjalizuje się w produkcji papieru offsetowego i kredowego, które wykorzystywane są w druku książek, katalogów, foldery oraz w reklamie zewnętrznej.

  1. Papierfabrik Kostrzyn – lider w produkcji papieru toaletowego i chusteczek higienicznych

Papierfabrik Kostrzyn to wiodący producent papieru toaletowego i chusteczek higienicznych w Polsce. Firma produkuje także papier ksero, papier do druku etykiet i opakowań, papier do pieczątek oraz papier kolorowy.

  1. Metsä Board Polska – wysokiej jakości papier kartonowy

Metsä Board Polska to producent papieru kartonowego, który oferuje swoje produkty pod marką MetsäBoard. Wysokiej jakości papier kartonowy tej firmy wykorzystywany jest m.in. w produkcji opakowań dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i kosmetycznego.

  1. Mondi Świecie S.A. – produkty przemysłowe i opakowaniowe

Mondi Świecie S.A. to firma, która specjalizuje się w produkcji wyrobów z papieru i tworzyw sztucznych. W ofercie znajdują się m.in. worki na odpady, opakowania przemysłowe, opakowania płaskie i torby papierowe.

Podsumowując, Polska ma bogatą ofertę różnego rodzaju papierów, kartonów, tektur oraz innych produktów z papieru. Wszystkie opisane fabryki papieru cechują się wysoką jakością swoich produktów i oferują rozwiązania dostosowane do potrzeb klientów.

Podobne

Tagi