Doświadczenie Zawodowe – Jak przedstawić swoje doświadczenie w CV i podczas rozmowy kwalifikacyjnej

lut 15, 2021 przez

Doświadczenie Zawodowe – Jak przedstawić swoje doświadczenie w CV i podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Doświadczenie zawodowe jest jednym z najważniejszych elementów naszego CV. To właśnie na jego podstawie pracodawcy podejmują decyzję o przyjęciu kandydata do pracy. Jak przedstawić swoje doświadczenie w sposób klarowny i przekonujący? Oto kilka wskazówek.

  1. Oczyść swoje CV. Zanim zaczniesz myśleć o przedstawieniu swojego doświadczenia zawodowego, warto przejrzeć swoje CV i zrobić porządek z niepotrzebnymi informacjami. Usuń w/w szkolenia z lat 90-tych, staże, które nie były w pełni związane z Twoim kierunkiem kariery. Skróć swoje opisy stanowisk, tak by były zwięzłe i łatwe do przeczytania.

  2. Skoncentruj się na osiągnięciach. Przedstawiając swoje doświadczenie, koncentruj się na osiągnięciach, a nie tylko na opisie obowiązków. Pracodawca ma prawo wiedzieć, co osiągnąłeś na swoich poprzednich stanowiskach. Stałe podnoszenie jakości produktów? Zwiększenie sprzedaży? Skuteczna negocjacja umów? Konkrety budują Twój wizerunek.

  3. Pamiętaj o konkretnych liczbach i deadline’ach! Udowodnienie swojego doświadczenia może okazać się kluczowe. Pokaż pracodawcy, ile osiągnąłeś na poprzednich stanowiskach, jakie miałeś cele, a jakie wyniki. Podawaj konkretne liczby – ile klientów obsłużyłeś każdego dnia, jakie wartości projektów przypisał Ci poprzedni pracodawca, jakie zadania udało Ci się zrealizować przed upływem wyznaczonego terminu.

  4. Słownictwo. Dbanie o język i sformułowanie opisów to bardzo ważna kwestia. Staraj się unikać powtarzających się sformułowań („odpowiedzialny za…”). Przemyśl swoje opisy, wykorzystaj synonimy, by zwiększyć ich różnorodność. Jednocześnie, pamiętaj, by utrzymać przejrzystość i jasność opisów.

  5. Powiedz coś więcej na rozmowie kwalifikacyjnej. W czasie rozmowy kwalifikacyjnej masz szansę poddać swój opis doświadczenia pełnej analizie. Pokaż rekruterowi, że jesteś osobą skuteczną, skomunikowaną oraz w pełni zdałeś sobie sprawę ze swojego wkładu w poszczególne projekty. Wpisz w rozmowę kwalifikacyjną swoje doświadczenia, opowiedz o trudnych zadaniach i rozwiązaniach, o swoich celach i sposobach na ich osiągnięcie.

Podsumowując, przedstawienie swojego doświadczenia zawodowego w CV oraz w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej wymaga wykorzystania konkretów, osiągnięć oraz celów zawodowych. Bądź zorganizowany, uporządkowany, skupiony na szczegółach i zawsze skoncentruj się na osiągnięciach.

Podobne

Tagi