Akcja motywacja, znajdź energię do działania

cze 16, 2021 przez

Akcja motywacja, znajdź energię do działania

Znalezienie motywacji jest kluczowe, by osiągać sukcesy w życiu. Napisano już o tym wiele poradników. Tutaj znajdziesz tę wiedzę w pigułce, jak znaleźć w sobie motywację.

Liczy się cel

Rzadko robimy coś bezinteresownie. Przeważnie przyświeca nam jakiś cel. Miłe spędzenie czasu już ma sens. Chcemy, by zmiana nawyków lub nauka nowej umiejętności czemuś służyła. Przykładowo zdanie dobrze matury samo w sobie nie jest celem. Ono służy dostaniu się na wymarzone studia, a potem zdobyciu dobrej pracy.

Po co to robię?

Kiedy ustalamy cel, warto zadać sobie pytanie, czemu służą nasze działania. Co zyskam?
Wszystkie nasze działania mają jakiś sens. Przykładowo jeśli chcemy schudnąć, nie chodzi nam wyłącznie o spadek wagi. Chcemy czuć się bardziej atrakcyjni.
Pomocna jest wizualizacja, czyli dokładne wyobrażenie sobie, jak wprowadzone zmiany wpłyną na nasze życie.

Sensowny plan

Jeśli postanowimy przebiec maraton, a padamy po wejściu na trzecie piętro, to raczej może być nam trudno. Nikt nie biega od razu maratonów. Zacznijmy od krótkich ćwiczeń fitess i powoli podnośmy poprzeczkę. Podobnie jest z nauką języka. Na początku może to być ułożenie kilku zdań, wykonanie dwóch ćwiczeń czy zapamiętanie kilku słówek.

Zarządzanie czasem

Jeśli chcemy wprowadzić coś nowego do naszego planu, upewnijmy się, że znajdziemy miejsce na nową aktywność. A może pewne czynności da się skrócić? Przyjrzyjmy się naszym codziennym zwyczajom. Może oglądamy dużo seriali? W przypadku nauki języka, możemy przerzucić się na seriale w obcym języku. Wykorzystujmy też chwile oczekiwania w kolejkach na nasz rozwój osobisty. Czytanie książki w kolejce do lekarza pozwoli nam się rozwinąć.

Wyrozumiałość

Czasem zdarzy ci się dzień bez treningu, czy nauki języka obcego. Nic straconego, jutro też jest dzień. Regeneracja też jest ważna, w końcu nie jesteśmy robotami i nie jesteśmy w stanie cały czas dawać z siebie sto procent. Narzucamy sobie wysokie wymagania, zapominając o ważnej roli odpoczynku. To w czasie nudy rodzą się ciekawe pomysły,

Podobne

Tagi